Short One – Więcej mocy…

Dziś krótko ;) kolejny tydzień treningów minął pod znakiem mokrych treningów i kolejnych badań wydolnościowych, bo już czwartych ale… no właśnie jest małe ale.

Nie osiągnąłem maksimum na badaniach, zapiek w nogach, być może nie pełna regeneracja po zawodach w Długosiodle i co… będę je powtarzał już w najbliższą sobotą, czyli dzień przed ostatnim startem MTB w Mazovii w tym roku.

Mazovia Zimowa to przetarcie przed sezonem, na przepalenie łyd, ale nie oznacza to, że nie będzie walki w ostatnim starcie, bo tam dzięki uprzejmości jednego z moich partnerów, firmie Cozmo Bike dostanę na ten start testowego Speca :) a będzie nim…

Stumpjumper Elite Carbon 29 World Cup

Tak więc, będzie okazja zmierzyć się z najlepszymi na porównywalnym sprzęcie i wtedy sprawdzimy ile mi jeszcze brakuje czy jaki postęp zrobiłem.

Wracając do badań, no właśnie był zapiek w nogach, przy tętnie 200 skończyłem (ostatnio dokręciłem do 213), nie było mocy… Jedyny plus to taki, że VT1 ładnie się poprawiło, dzięki czemu mogę generować ok 30 WATów więcej teraz nie męcząc się bardziej :)

To odczułem już podczas wczorajszego tlenu, który bardzo ładnie i równo pojechałem na tętnie 150, co zwykle wymagało większego wysiłku, więc progres jest.

Jest jeszcze jeden pozytyw rosnącej formy. Po badaniach wieczorem w planie miałem marszobieg, oczywiście w tlenie i tak też sobie pobiegłem. Plan był tak, żeby  po 20 minutach biegu, zrobić jednominutowy marsz. Zadanie wykonałem i to z wielkim bananem na twarzy, bo widziałem po tempie, że szybko biegnę… jakież zaskoczenie moje było gdy na Stravie ukazały się dwa nowe osiągnięcia, a więc życiówka na 5 i 10km i to z marszem.

Ok, nie są to nie wiadomo jakie czasy, ale mi pokazują, że cały czas idę do przodu, a motywacja o morale dzięki temu idą do góry, yupi!!!

Na dziś to tyle :) Miało być krótko i było – większa relacja ze zdjęciami po Mazovii ;) czyli pewnie w poniedziałek lub wtorek… wtedy też mam nadzieję, że będzie też analiza badań ;)

Stay tuned ;)

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s